Obavy podnikatelů: náklady na EET jsou příliš vysoké [1. díl]

Mohlo by se Vám líbit

49 komentářů

 1. Profilový obrázek Josef Knedla napsal:

  Mám dvě prodejny a výrobnu.Od začátku ,kdy se začalo uvažovat o zavedení EET je mi jasné,že to bude něco stát a ne málo.Počítám okolo
  100000 Kč plus náklady na provoz(internet atd).Ptám se,kdo to bude platit.Já na to nemám.Ty řečičky o odpočtu z daní,na nás malé neplatí.
  Podnikám již dost dlouho,abych věděl,že kdo chce vydělat (tedy stát) musí také investovat.Vydělávat,,abych do toho nic neinvestoval,by se mi také líbilo.Mohl by mi pan Babiš poradit jak na to jít?Od nás,každý zákazník dostává účtenku k nákupu na starých pokladnách a váhách.
  Pro nás se nic nezmění,akorát se to bude tisknout na novém zařízení.Když mi pan Babiš toto zařízení zaplatí z předpokládaného zisku(což
  je jedině správné)o kterém je přesvědčen,tak to budu s radostí dělat.Jinak nevím,jak si to pan ministr představuje,ale já se k vůli zisku státu
  nebudu zadlužovat.A na konec,řekl pan ministr svým voličům,že to nakonec zaplatí oni(zákazníci)?O těchto nepopulárních věcech ,které budou mít nakonec dopad na zákazníka se každému politikovi nechce hovořit,aby mu to neuškodilo ve volebních preferencích.
  Nakonec Vás žádám o radu ,kde na to mám vzít,abych se nezadlužil pro zisk druhého.

  • Profilový obrázek Julius napsal:

   Jo souhlasím pan Babiš to dobře vymyslel.aplikace eet mesičňe to pujde do jeho kapsy.totiž to je jeho skrita firmička.tak jak čapí hňízdo.taky to vysvetlil a vybruslil stoho.je to sikovný ministr financí.ješťe jsem nevyďel ve sveťe aby ministr financí.byl druhy nejbohatší podnikatel.to se může stát jenom v kocorkově.jo ješťe a to mu nevadý že okd přišlo o 140 miliard.ďyky podepsáňí.pana premiera .bývaleho ministra financí.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, podle toho, co popisujete, jste v opravdu složité situaci. Ale odpověď za pana Babiše Vám dát nemůžeme, náš informační server nemá s ministerstvem financí nic společného. Nejlepší bude, když zkusíte poptat několik dodavatelů a uvidíte, jaké nabízí ceny. Je možné, že náklady nebudou tak vysoké, jak čekáte.

 2. Profilový obrázek BabXit napsal:

  Já třeba ušetřim tak, ze namísto odesíláni on-line na FÚ, každou vydanou uctenku dovezu osobně panu Babišovi a jízdné si nechám proplatit u pana Bema😉

 3. Profilový obrázek Julius napsal:

  Jo souhlasím pan Babiš to dobře vymyslel.aplikace eet mesičňe to pujde do jeho kapsy.totiž to je jeho skrita firmička.tak jak čapí hňízdo.taky to vysvetlil a vybruslil stoho.je to sikovný ministr financí.ješťe jsem nevyďel ve sveťe aby ministr financí.byl druhy nejbohatší podnikatel.to se může stát jenom v kocorkově.jo ješťe a to mu nevadý že okd přišlo o 140 miliard.ďyky podepsáňí.pana premiera .bývaleho ministra financí.

 4. Profilový obrázek Julius napsal:

  EET.co stym myslite že jsem ve složite situaci já jenom píšu že to je pro malé živnostňíky likvidačňí.co pan Babiš vymýšlý. To na velké ryby bič nemá.neboť on tým sám je.

 5. Profilový obrázek Tamara napsal:

  Toto není model, to je můj praktický příklad podnikání:
  Jsem OSVČ a cvičím psy. Na vesnici, v oplocené zahradě mimo zástavbu. Není zde elektřina a ani internetové připojení (možná mobilní, nevím, nepoužívám to). Mám tři cvičitelky, které mi pomáhají. Cvičíme o víkendu a 2x odpoledne ve všední den, při čemž se střídáme. Každá z nás bydlí jinde, na cvičení přijíždíme ze vzdálenosti 5-30km. Zákazníci nám platí většinou hotově přímo po cvičení.
  Mohl by mi někdo namodelovat, jak budu elektronicky evidovat tržby? Děkuji.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, děkujeme za otázku, připravíme odpověď. Ještě předtím ale potřebujeme vědět, v jaké poměru jsou k Vám další cvičitelky, které Vám pomáhají. Jsou to také OSVČ, které pracují na „vlastní triko“ (a Vám třeba platí za pronájem), nebo tyto cvičitelky zaměstnáváte např. na dohodu?

  • Profilový obrázek Tamara napsal:

   Pracují na dohodu.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Díky za doplnění, odpověď Vám pošleme do e-mailu.

 6. Profilový obrázek penzionek napsal:

  Dobrý den,

  ubytováváme příležitostně v malém rodinném penzionku – 3 pokoje, obrat do 100 tis. ročně jedná se o přivýdělek, jsme s manželkou jinak oba zaměstnáni. Budeme muset i my tyto věci podstupovat od 1.1.2017.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den,

   z popisu předpokládáme, že máte živnostenské oprávnění a jste vedlejší OSVČ. I v tomto případě se Vás EET týká. Pro ubytovací služby EET začne platit 1. 12. 2016 – mluví se i o posunu na začátek roku 2017. https://eet.money.cz/blog/babis-uvazuje-o-odkladu-eet-jasno-ma-byt-na-konci-srpna
   Elektronické evidenci tržeb byste se vyhnuli, pokud by Vám hosté posílali všechny platby převodem na účet.

   Některé typy ubytování elektronicky neevidují, ale zdá se, že to není Váš případ. Podrobnější přehled těchto případů najdete na http://www.eltrzby.cz/cz/nejcastejsi-dotazy (poslední dotaz č. 26).

  • Profilový obrázek penzionek napsal:

   Dobrý den,

   nemáme žádné ičo jedná se o přivýdělek fyzické osoby které pochopitelně daníme a dokládáme vždy daňovým přiznáním.
   Prosím o dopřesnění odpovědi.
   Děkuji.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den,
   předpokládáme tedy, že tyto příjmy daníte podle § 9 zákona o daních z příjmů jako příjmy z nájmu nemovité věci, že? Pokud je tomu tak, tak tyto platby EET nepodléhají.

 7. Profilový obrázek Andrea napsal:

  Dobrý den, podnikám přes veřejnou sít Facebooku, nemám žádný eshop jako takový. Vše u mě probíhá přes FCB, a balíčky zákazníků odesílám poštou. Jak tedy EET bude v mém případě fungovat, děkuji za odpověd 🙂 Andrea

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pokud Vám zákazníci platí převodem na účet nebo jim posíláte zboží na dobírku (a Česká pošta Vám pak posílá peníze na účet), elektronicky evidovat nemusíte. Evidence by se Vás týkala, kdybyste umožnila osobní odběr s hotovostní platbou nebo si zřídila e-shop s platební bránou, přes kterou by lidé mohli platit kartami přes internet.

 8. Profilový obrázek Jaroslav Grubr napsal:

  Dobrý den, podnikám v obchodě a zahradnictví, mám prodejnu. Zajímala by mě jedna věc,eet pokladna se porouchá, v tomto případě musím zavřít a čekat na opravu servisním technikem, nebo můžu prodávat na jiný doklad do té doby, než budu mít eet pokladnu opravenou?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, v prodeji můžete pokračovat, i když se vám EET pokladna porouchá. Než ji technik opraví, můžete vystavovat účtenky ručně. Jen místo kódu od finančního úřadu budete uvádět svůj podpisový kód.

   Po opravě pokladny zpětně doevidujete všechny tržby uskutečněné v době poruchy. Stačí tyto příjmy sečíst a do pokladny je zadat jako jednu velkou položku. (Původně je bylo nutné zadávat po jedné, ale Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vyjednala výjimku, o které jsme psali v tomto článku).

   Podnikatel musí v případě poruchy či výpadku internetu zaslat údaje o tržbách nejpozději do 48 hodin od jejich uskutečnění. Pokud to není možné (pokladna je stále v servisu), je potřeba, aby uvědomil správce daně a prokázal, že vynaložil veškeré úsilí, které bylo možno požadovat, aby porušení povinnosti zabránil.

 9. Profilový obrázek Jana napsal:

  Domnívám se, že uvádět modelový příklad pro stánkaře způsobem, že ho to celé bude stát odhadem 6550, je dosti zavádějící. V kalkulacích snad dává smysl odlišovat jednorázové náklady 6000 a měsíční 550 (tj. za rok 6600). V tu chvíli to pro takového stánkaře opravdu není malá položka. Jaký bude postup u drobných podnikatelů, kteří na pořízení prostě nemají a zadlužovat se odmítnout?? Co když takový běžný stánkař odmítne mít takovéto zařízení z důvodu možného zcizení ze stánku? Už si někdo vůbec vyzkoušel modelovou situaci – stánek s párkama v rohlíku, evidence přes nějaký levný chytrý mobil do 3000 a nějaký mobilní tarif do 250 Kč? Zajímalo by mě jak to vypadá v praxi …

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, v článku jsme se soustředili zejména na jednorázové náklady, které stánkáře zabolí tím, že budou muset z kapsy najednou vytáhnout velkou sumu. Pokud nebudeme mít stánkář EET, nemůže prodávat. Je to špatná zpráva, ale nic s ní neuděláme. Pouze se snažíme poskytovat odborné rady, ale s ministerstvem financí nejsme nijak spojeni. Přímo v praxi při prodeji se u nás EET zatím nezkoušela. Zkušební přístup má být pro podnikatele dostupný od listopadu, kdy si mohou zkusit evidovat nanečisto.

 10. Profilový obrázek Jarmila napsal:

  Informace, které podáváte, jak už vám tu psala i paní Jana, jsou zavádějící!!! Sečítáte jednorázové položky s měsíčními . Zatím nikdo nedal konkrétní informace : bude to tak, tak a tak ! Minulý týden jsem měla dlouhý hovor se servisním mechanikem našich pokladen. Ani tito lidé ( odborníci) doposud NEMAJÍ konkrétní pokyny co a jak udělat. Kdo mi zaručí, že software fiskální pokladny , kterou si za nemalý peníz koupím, bude spolupracovat se softwarem MF ? Co to je za měsíční poplatek aplikace EET ??? Proč ho máme platit my ? Proč máme financovat něčí nedotažené výmysly ???? Podotýkám, že nemám problém s evidencí tržeb. I když nemusím, mám pokladny na mých obchodech už více než 11 let a na evidenci tržeb jsme zvyklí. Ale úplně mně vytáčí když po mně někdo něco chce , ale doposud hovoří podmiňovacím způsobem : mohlo by, má být, mělo by být….. Myslím si, že tohle celé MUSÍ být nejdříve dotažené do konce a pak to teprve spustit do zkušebního režimu.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, máte pravdu v tom, že v některých věcech ještě není přesně jasné, jak budou fungovat. Stejně jako dodavatel vašich pokladen je neznáme ani my. Od ministerstva financí máme k dispozici stejné informace jako všichni ostatní. Ohledně softwaru – pokud váš dodavatel tvrdí, že jeho software bude kompatibilní s EET, měl by vám zaručit, že program bude skutečně fungovat. Už nyní mají vývojáři k dispozici připojení k EET serveru a testují, zda je jejich software kompatibilní, takže by to měli vědět.

 11. Profilový obrázek Veronika V. napsal:

  Dobrý den,chci se jen zeptat,jsem samozivitelka,nejsem plátcem DPH a nemám ani zaměstnance,všechno si dělám sama,abych sebe a dítě uživila.Mám cukrarnu a výrobnu.Jaké náklady na EET pro me budou vysoké?A proč me nechce odeslat formular na školení o EET,když nemám zaměstnance?Je v tom nějaká výjimka?
  Je nefer,ze člověk se snaží jak muze,po státě nic nechce a furt mu hazi klacky pod nohy 🙁

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, EET se vás týká i když nemáte žádné zaměstnance. V přihlašovacím formuláři na školení patrně došlo k chybě. Zkuste poskytovatele školení kontaktovat přímo a domluvit se s ním.

   Na otázku, jak vysoké náklady budete mít se zavedením EET, je těžké přesně odpovědět. Dost záleží tom, jaký provoz je v cukrárně a také na tom zda dáváte přednost bezdotykovému řešení nebo klasické tlačítkové pokladně. O cenové relaci evidence na mobilu jsme už psali v článku, evidence na tabletu je o něco dražší (cca o 2 000 Kč). Další možností, kterou v článku nezmiňujeme, ale pro vás by mohla být ta pravá, je moderní registrační pokladna. Její součástí je EET aplikace a také tiskárna účtenek. Jednorázová investice je sice vyšší (cca od 7 000 Kč), ale v dlouhodobém hledisku vyjde levněji – nemusíte měsíčně platit za EET aplikaci. Ceny se liší poskytovatel od poskytovatele, proto je těžké uvádět přesná čísla.

   Podnikat, starat se o dítě a ještě zvládnout všechny nové požadavky od státu je skutečně náročné. Máte náš obdiv za to, že to zvládáte. Držím palce, ať stejně dobře zvládnete i zavedení EET a ať se cukrárně daří.

 12. Profilový obrázek Pepa napsal:

  Dobrý den, jsem OSVČ nehlavní, neplátce, poskytuji služby po celé republice, nepravidelně, vystavuji faktury, většinou (ty větší) jsou hrazeny převodem, menší v hotovosti (je jich cca 10 ročně). Jak je to s EET v mém případě?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, úplně nejjednodušší by bylo, kdyby vám klienti i v těch 10 případech posílali peníze na účet. EET byste se tím úplně vyhnul. Pokud to však není možné, musíte hotovostní platby elektronicky evidovat. Protože máte plateb opravdu málo, mohla by vám stačit i nějaká základní verze EET aplikace – některé z nich budou prý i zdarma. Evidovat pak můžete na mobilu nebo tabletu. Pokud to charakter vaší služby umožňuje, můžete posílat účtenky zákazníkům e-mailem, není nutné mít tiskárnu a tisknout je.

 13. Profilový obrázek Jarmila napsal:

  Dobrý den, ještě bych Vás požádala o odpověď co že je to ten téměř pětitisícový poplatek ročně za aplikaci EET ??? To jako my všichni zaplatíme za to, že finančnímu úřadu budeme dávat pravidelné informace ?? Nechápu to . Můžete mi k tomu ( a myslím, že nejen mně) podat nějaké vysvětlení ??? Obvykle je to tak, že se se za získanou informaci platí poskytovateli té informace ( např. FÚ požaduje 100 Kč správní poplatek za vystavení jednoho jediného papíru o bezdlužnosti , kupodivu za stejný papír OSSZ nechce nic ). Byla bych Vám vděčná za objasnění této nemalé položky, děkuji.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, není nám přesně jasné, o jakém pětitisícovým poplatku mluvíte. V článku o ničem takovém nepíšeme. Máte na mysli měsíční poplatky za používání EET aplikace nebo třeba slevu na dani ve výši 5000 Kč?

 14. Profilový obrázek Vláďa napsal:

  Dobrý den, protože myslím na zadní kolečka, vynaložil jsem značné náklady a úsilí abych se vyučil řemeslu, kterým si chci přivydělávat k důchodu. Pokud to dobře půjde, mohu si přivydělat kolem 4000.- až 5000,- Kč měsíčně jako OSVČ stánkovým prodejem svých výrobků. K čemu mi bude sleva na dani za zakoupení zařízení, když z této částky se daně neplatí ? A s těmi náklady na provoz EET asi nemá cenu vůbec s živností začínat. Jak to vypadá, místo práce budu muset chodit pro sociální dávky na bydlení 🙁

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, je to tak, jak píšete. Pokud si vyděláte tak málo, že ani daně neplatíte, slevu si nemáte z čeho odečíst a nemůžete ji využít. Je to nepříjemná situace, ale bohužel to ministerstvo financí nastavilo tímto způsobem.

 15. Profilový obrázek Jarmila napsal:

  Dobrý den, omlouvám se, já se upsala v částce, ono je to, bohužel, ročně daleko víc. 800 x12 = 9600.- Kč aplikace na EET ( opsáno z vašeho příkladu provozovny paní EVY ). Co to má být za platbu a proč ?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, položkou „aplikace na EET“ myslíme software, který umožní propojení pokladny s EET serverem na finančním úřadě. Podnikatelé mají obvykle dvě možnosti: 1. koupí si software, zaplatí za něj jednorázově + každý rok si zaplatí menší částku za aktualizaci programu; 2. software na EET si pouze pronajímají a platí za něj měsíčně. V našem příkladu restauratérka Eva využívá software za měsíční poplatek. Drobní podnikatelé budou za EET aplikaci platit odhadem 200 – 500 Kč. Ale Eva má velkou restauraci, tak už bude potřebovat software s pokročilejšími funkcemi. Proto jsme orientačně odhadli, že by měsíčně mohla platit 800 Kč. Není to samozřejmě žádná pevně daná částka. Záleží jakého poskytovatele by si Eva vybrala a jaké funkce bude požadovat.

 16. Profilový obrázek Ivana Buštová napsal:

  Dobrý den, zajímá mne, co je to za měsíční položku za aplikaci eet. Myslela jsem, že budu platit pouze měsíční připojení k internetu.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, kromě toho, že musíte mít připojení k internetu, musíte mít i program (software, aplikaci), který dokáže propojit vaši pokladnu s EET serverem na finančním úřadě. Přes tento program probíhá vlastní elektronická evidence. Neexistuje žádná „oficiální“ aplikace, kterou by si museli podnikatelé pořídit. Je pouze na nich, kterou si vyberou od komerčních poskytovatelů. Na trhu bude celá řada EET aplikací s různými funkcemi a za různé ceny.

 17. Profilový obrázek Pepa napsal:

  Dobrý den,
  jsme výrobní firma a prodáváme jídlo (obědy) svým zaměstnancům. Platí v hotovosti. Jak je to v tomto případě s EET?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den,

   protože je to tržba v hotovosti, musíte ji elektronicky evidovat. Jde o stravování, takže se vás EET začne pravděpodobně týkat od 1. prosince 2016. Ministerstvo nicméně stále nemá připravenou podrobnou metodiku, která stanoví, koho přesně se první vlna týká viz http://www.podnikatel.cz/clanky/eet-pry-dolehne-take-na-catering-a-kempy-predcasne-zavery-ohrazuje-se-fs/ Ale máte i možnost se EET při výdeji obědů vyhnout. Např. počet konzumovaných obědů by se zapisoval do počítače a jednou měsíčně by ho zaměstnanci zaplatili převodem na účet, nebo by jim ho firma odečetla z výplaty.

 18. Profilový obrázek Bohdana napsal:

  Provozuji ubytovací služby jen v některé měsíce, budu platit měsíční poplatky za používání EET i v měsících kdy nebude provedena žádná platba? Děkuji za odpověď.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, to záleží na konkrétních poskytovatelích EET aplikací. Je možné, že někteří budou toto pouze nárazové využívání podporovat, u jiných si budete muset zakoupit licenci na např. na rok, i když pak budete platit měsíčně.

 19. Profilový obrázek Radim napsal:

  Dobrý den, co jsem tady tak pročetl všechny možné komentáře, tak jsem nikde nenašel informaci o tom, kolik možných dostupných programů na EET bude? Nebo to vše má být bezkonkurenční?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, přesné číslo není dané, ale programů budou pravděpodobně dostupné desítky. Své vlastní řešení vyvíjí jak dodavatelé účetních systémů, tak telefonní operátoři a vývojáři softwaru. Nabídka tedy bude opravdu velká a je na každém podnikateli, jaký systém si zvolí – zákon nenařizuje jaký konkrétní program musí podnikatelé používat.

 20. Profilový obrázek Daniela Böhmová napsal:

  Dobrý den,
  pracuji ve VOO firmě, kde vystavujeme pouze faktury a některé nám zákazníci platí v hotovosti, bude se nás EET také týkat?

  Děkuji.

  S pozdravem
  D. Böhmová

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, paní Böhmová, podle metodiky k elektronické evidenci nezáleží na tom, zda vystavujete či nevystavujete fakturu a jaký způsob platby je na ní uveden. Důležitá je skutečná forma platby – jestliže vám někteří zákazníci platí hotově, budete muset elektronicky evidovat. Více o fakturách a EET se dočtete na straně 7 metodiky a pokud byste měla ještě nějakou doplňující otázku, napište nám.

 21. Profilový obrázek Přemysl Louda napsal:

  Mám dojem že ministerstvo financí něco zatajilo.Ministr Babiš,vylíčil v komunikačních prostředcích jak bude přechod malých živnostníků jednoduchý a laciný.A ejle najednou živnostník ,který hledá pomoc a dodavatele zařízení,které mu má kontrolovat jeho příjmy a výdaje,zjišťuje že to nebude tak jednoduché.Jednak ceny zařízení nejsou až tak levné,spíš čím dál dražší,bude platit za aplikaci,která mu má umožnit zasílat data na finanční úřad a každý měsíc,jak je to s internetem,kde není musí si ho nechat zavézt.Obnovit pevnou linku,nebo satelitem.Vážení.Mám hospůdku na Šumavě v osadě,která má i s dětmi 28 obyvatel.V letní a zimní sezoně se zde zastaví nějaký rekreant na pivo,limo,grog.Ale skončí rekreační sezona a více jak půl roku se zde zastavil čas.Přijde dvakrát ,třikrát nějaký soused na pokec,dá si dvě tři piva a zde mám já zakoupit zařízení,abych tomu sousedovi vydal strvrzenku že byl u mě na pivu,aby mu věřila manželka,že nechodí za milenkou.To nemyslí pan Babiš vážně.A že nám zlevní v těchto hospůdkách o dvě koruny pivo.Myslím si že takových hospůdek se zavře více,protože na to se při dobré víře nedá vydělat a dostat se do maléru,k vůli pár pivům to se nevyplatí.Zde se měl pan ministr zamyslet a říci kterých hospod,se to má týkat,vyjmout malé hospůdky v osadách,kde to většinou provozují důchodci.

 22. Profilový obrázek Liska napsal:

  Proc uvadite mesicni poplatky za provoz? Jde to i bez toho, jen poplatek za telefon.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, máte na mysli měsíční poplatky za aplikaci k EET? Tu seženete v základní verzi pro mobil nebo tablet zadarmo. Děkujeme za vaši otázku.

 23. Profilový obrázek Lenka Smištíková napsal:

  Dobrý den, živnost mám jako vedlejší a podnikám v oboru: Poskytování služeb pro zemědělství, zahradnictví a td…..
  Velkoobchod a maloobchod
  Poradenská a konzultační činnost ………….
  Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu
  Moje otázka spočívá v tom jestli mi stačí jedno pokladní zařízení, třeba tablet s tiskárnou na stánkový prodej vlastně vypěstovaných sazenic, věnců a ostatní zahradnické činnosti a zároveň na Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu, které zahrnují prodej doplňků stravy.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, paní Smištíková, na pokladnách nejde přepínat mezi různými čísly IČO. Pokud tedy podnikáte na jedno IČO, neměl by být problém v tom, že máte jen jednu pokladnu, ale podnikáte ve více oborech. Jestli jsme vaši otázku špatně pochopili, ještě nám napište. Děkujeme a držíme vám palce.

 24. Profilový obrázek Václav Přikryl napsal:

  Dobrý den, jsem majitelem nemovitosti a pronajímám bytové a nebytové prostory ,bude se mě EET týkat ?
  (nemovitost je v mém vlastnictví , nemám IČ. )
  Děkuji za odpověď.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *