Pokladny pro elektronickou evidenci tržeb

Pokladny pro elektronickou evidenci tržeb

Zákon o elektronické evidenci tržeb nenařizuje používání žádného konkrétního zařízení. Můžete si tedy sami vybrat systém, který vám vyhovuje.

Co budete potřebovat:

přístroj na evidenci tržebpřístroj na evidenci tržeb

tiskárnu účtenektiskárnu účtenek

aplikaci nebo software na přiznávání tržebaplikaci nebo software na přiznávání tržeb

přípojení k internetupřipojení k internetu

Připravili jsme pro vás přehled vhodných možností pro podniky různé velikosti.

Ceny uvádíme na spodní cenové hranici a jsou jen orientační. Vždy totiž záleží na tom, jaký model přístroje zvolíte nebo jak velký datový balíček na internet budete potřebovat.

Náklady nemusí být velké

Pokud už máte registrační nebo dotykovou pokladnu s připojením na internet, pravděpodobně nemusíte kupovat novou. Výrobce pouze aktualizuje software, aby vyhovoval požadavkům elektronické evidence tržeb.

Obávat se nemusí ani podnikatelé, kteří už ve svém provozu používají počítač a přijde jim zbytečné pořizovat místo něj pokladnu. Stačí ho totiž doplnit dotykovým monitorem, díky kterému budete navíc šetřit svá záda při markování položek.

Velkých nákladů na nákup nového zařízení se nemusí bát ani malí podnikatelé. Podnikající fyzické osoby si mohou uplatnit jednorázovou slevu na dani ve výši 5 000 Kč.

Mikropodniky

Ty nejmenší podniky si žádnou registrační pokladnu pořizovat nemusí, protože jim postačí běžná spotřební elektronika. Je levná, ale je nutné ji často nabíjet.

Chytrý telefon + bezdrátová tiskárna

Nejlevnějším dostupným řešením je evidovat tržby přes chytrý telefon a mobilní aplikaci. Po přijetí kódu od finančního úřadu vytisknete účtenku na malé bezdrátové tiskárně.

Náklady:

chytrý telefon 2000 Kč
bezdrátová tiskárna 4000 Kč
mobilní aplikace 300 Kč nebo verze zdarma
internet 250 Kč

Tablet + bezdrátová tiskárna

Dalším způsobem je evidence tržeb na tabletu. Výhodou je jeho větší obrazovka. Aby se vám však přístroj pohodlně ovládal, je dobré mít ho ve stojánku. Z hardwaru budete potřebovat k tabletu ještě tiskárnu.

Náklady:

tablet 2500 Kč
stojánek 500 Kč
bezdrátová tiskárna 4000 Kč
mobilní aplikace 300 Kč nebo verze zdarma
internet 250 Kč

TIP: Na tabletu i mobilu používat oblíbenou aplikaci Profi Účtenka, která vám poslouží jako moderní pokladna a zároveň s ní vyřešíte EET.

Malé a střední podniky

Pokud máte denně desítky až stovky účtenek, chytrý telefon nebo tablet vám už stačit nebudou. Tato spotřební elektronika není stavěná na tak velkou zátěž.

Přenosná registrační pokladna

Jestli nemáte stálé pokladní místo, bude se vám hodit přenosná registrační pokladna. Je velká zhruba jako smartphone, ale robustnější. Tlačítky namarkujete zboží nebo služby a zařízení vydá účtenku.

Náklady:

přenosná pokladna 14 500 Kč
internet 250 Kč

Na výběr máte variantu s cloudovými službami nebo bez. Pokud zařízení cloudové služby nemá, obsahuje software, který se postará o odeslání plateb finančnímu úřadu.

Jestli přístroj cloudové služby má, data odesíláte přes mobilní aplikaci. Za využívání aplikace platíte. Výhodou je, že data můžete lépe vyhodnocovat než v prvním případě.

TIP: Do malých krámků a na stánek doporučujeme tlačítkovou pokladnu bez paušálu EURO 50TEi. Do větších prodejen je pak vhodná tlačítková kasa EURO 150TEi. Pokud dáváte přednost dotykovému terminálu, sáhněte pro ProfiPADu, který se hodí jak na stánek, tak do prodejny.

Nepřenosná registrační pokladna

Ve středních provozovnách nebo restauracích využijete nepřenosnou pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb. Její součástí je zabudovaná tiskárna účtenek.

nepřenosná pokladna 7 500 Kč
internet 250 Kč

Velké podniky

Velké firmy s tisíci doklady už potřebují skutečně robustní systém. Ideálními pokladnami pro elektronickou evidenci tržeb jsou proto dotykové pokladny.

Dotyková pokladna

Větší podniky využijí na EET dotykové pokladny. Díky pokladnímu softwaru, se kterým pracují, má obchodník přesný přehled o prodejích a k dispozici mnoho užitečných statistik.

dotyková pokladna 20 000 Kč
software 6 000 Kč
internet 500 Kč

Jaké pokladní systémy jsou k mání

Pokud pokladnu a další příslušenství stále vybíráte, přemýšlejte nejen o velikosti svého podnikání, ale i o zaměření. Maloobchodník potřebuje něco jiného než restauratér nebo třeba řemeslník. S nejlepším řešením přímo pro vaše podnikání vám poradí naši kolegové z Profi Pokladen.

Jak vybrat tiskárnu

Pro menší podniky se bude hodit přenosná tiskárna. Je velká akorát do ruky a k tabletu nebo třeba mobilu ji připojíte bezdrátově přes Bluetooth. Tiskne sice o trochu pomaleji než velké nepřenosné tiskárny, ale některé modely zvládnou i nepřetržitý 26hodinový provoz. Při pořizování pokladny nezapomeňte na pokladní kotoučky, které musí svými rozměry přesně sedět do vaší tiskárny.

Velké nepřenosné tiskárny jsou ideální k registrační nebo dotykové pokladně. Tisknou velice rychle a k jedné nebo více tiskárnám ji připojíte přes Bluetooth nebo sériový port RS-232. Do pokladny pořiďte papírové kotoučky o správné šířce.

 

Nechte si posílat novinky o elektronické evidenci tržeb

24 hodin denně sledujeme aktuální dění v elektronické evidenci tržeb. Vyplňte zde svůj e-mail a nechte si posílat pravidelný souhrn toho nejdůležitějšího v EET. Včas se tak dozvíte o zásadních změnách, novinkách i řešeních elektronické evidence tržeb.

X

Váš e-mail

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem posílání novinek. Podrobnosti o zpracování osobních údajů najdete zde.