Obavy podnikatelů: co když vypadne internet [2. díl]

Mohlo by se Vám líbit

5 komentářů

 1. Profilový obrázek Štěpán Mašek napsal:

  Reaguji na článek CO KDYŽ VYPADNE INTERNET— Co když prodávám přes serverové účetnictví, v případě výpadku internetu se vůbec nepřipojím k pokladně a tudíž ani žádný prodej by neměl proběhnout natož abych vytiskl účtenku . Jak to mám udělat nyní?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   V tom případě můžete účtenku vystavit „postaru“ ručně. Místo kódu od finančního úřadu budete uvádět jen svůj podpisový kód. Až se spojení obnoví, tržbu zpětně elektronicky zaevidujete.

  • Profilový obrázek Tomáš Líbal napsal:

   Vážená EET Poradno, myslím, že až se podrobněji seznámíte s problematikou EET, resp. způsobem tvorby podpisového kódu poplatníka (PKP), zásadně přehodnotíte závěr – viz Vaše odpověď níže, že účtenku podle § 20 ZoET lze někdy vystavit „postaru“ ručně.

 2. Profilový obrázek Jan Horáček napsal:

  Dobrý den můžete mi vysvětlit, když se stane prodavačce překlep zadá špatně desetinné číslo třeba 3500,00Kč mimo správných 35,00Kč. Jak postupovat? Děkuji

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, v takovém případě je třeba takovou tržbu stornovat a poslat informace o stornu do systému finanční správy. Uděláte to prakticky stejným způsobem jako při běžné evidenci tržby, jen s tím rozdílem, že storno zaevidujete jako zápornou (mínusovou) položku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *