Vytisknutá, ručně psaná, elektronická. Víte, která varianta EET účtenky je správná?

Mohlo by se Vám líbit

10 komentářů

 1. Profilový obrázek Karel Křivanec napsal:

  Já obchoduji hlavně na prodejních výstavách v cizině, kde účtuji v Eurech a mám i E-shop, ve kterém jsou ceny rovněž v €urech. Moje korunové tržby jsou zanedbatelné (asi 3 %). Nemohu sehnat zařízení, které by mi umožňovalo účtovat v Eurech, protože všechno zboží mám naceněno v Eurech. Mé zákazníky nezajímá nějaké korunová účtenka, chtějí ji komplet v Eurech a při největších výstavách mám až 300 klientu za den. Je-li jaká pomoc?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Křivanci, naprosto vám rozumíme. Bohužel finanční správa požaduje, aby jí podnikatelé odesílali datovou zprávou tržby v českých korunách. Přesvědčit se o tom můžete na straně 22 a 24 metodiky k zákonu o EET: http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf

   Chcete-li i nadále přijímat platby v eurech, zákazníkům vydávat účtenku v eurech a stejně tak zadáte eura i do EET pokladny, doporučujeme vám Pokladnu EURO-150TEi, která zvládá eura jako doplňkovou měnu. Stačí přepnout pokladnu na eura, nechat ji přepočítat měny podle zadaného kurzu a poslat datovou zprávu na finanční správu. Pokud by vás ještě něco zajímalo, napište nám nebo rovnou našim kolegům do Profi Pokladen, kteří se pokladnami dennodenně zabývají: posinfo@money.cz

 2. Profilový obrázek Jarmila napsal:

  Jste zajisté rád, pane Křivanec, že máme takovou vymoženost jakou je EET, že?

 3. Profilový obrázek Sinfra napsal:

  No a co všichni musíme odvádět daně ne ???Nebo podnikatelé ne???

 4. Profilový obrázek Petr napsal:

  Dobrý den,
  řešíme situaci na eshopu, který není plně propojený se skladovým systémem (eshop nevystavuje daňové doklady, pouze eviduje objednávky).

  Pokud v případe online karet vyřeší EET eshop a zákazníkovi pošle „EET účtenku“ která bude obsahovat vše důležité, je možné ve skladovém systému potom jen vystavit stejně jako dnes daňový doklad, který se již do EET nezašle?

  Hotovostí platby by do EET poslal skladový systém a doklad by obsahoval všechny EET údaje, v případe online karet by to bylo rozdělené na dva doklady. Z toho co jsem pochopil je takováto metoda možná, ale nikde jsem to nenašel potvrzené..

  Děkuji

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Petře, vaši otázku jsme si pořádně přečetli a pečlivě rozebrali a domníváme se, že to takto lze udělat. Myslete na několik věcí:
   1) Je potřeba, abyste vystavil EET a zároveň účtenku, kterou kontroluje ČOI a zákazníci ji využijí při reklamaci: https://eet.money.cz/blog/podnikatele-pozor-kontrolorum-coi-uctenka-z-eet-nestaci
   Někdo má všechny údaje na jedné superúčtence, jiný si účtenky rozděluje na dvě (třeba vy).
   2) Elektronická evidence tržeb a vaše účetnictví jsou dvě odlišné věci. Vaší povinností bude od 2. vlny elektronicky evidovat tržby, aby měl stát přehled o tom, kolik peněz přijímáte. Pro výpočet daní je ale důležité vaše účetnictví – a to bude zřejmé ze skladového systému.

   Datovou zprávou zasíláte pouze údaje, které vyžaduje EET metodika (viz článek výše). Údaje z daňového dokladu nezasíláte. Ačkoliv váš e-shop není plně propojený sem skladovým systémem, jsou na sebe navázané a spolupracují spolu. Proto je podle našeho názoru vámi popsaný postup v pořádku. Pokud byste měl ještě nějakou otázku nebo máte pocit, že jsme vás špatně pochopili, neváhejte se nám ještě ozvat.

 5. Profilový obrázek Jana napsal:

  Dobrý den, při vydání účtenky v offline režimu ji zákazník obdrží s vytištěným pkp, prosím o informaci, jakou účtenku archivovat v systému a předat účetní. Totožnou nebo následně opravenou s fikem. Řešíme vlastní aplikaci a tato situace není nikde k dohledání. Klasická pokladní zařízení to mají jistě nějak vyřešeno, ale bohužel nevíme jak. Děkuji

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Jano, toto záleží spíš na dohodě s vaší účetní. V metodice jsme neobjevili informace o tom, že by bylo povinné v účetnictví archivovat pouze určitý typ dokladu.

 6. Profilový obrázek Daniela napsal:

  Dobrý den,ráda bych se zeptala,zda je nutné uvádět na účtence eet i adresu provozovny?Děkuji

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *