Všechno, co potřebujete vědět o třetí vlně EET

Mohlo by se Vám líbit

2 komentářů

 1. Profilový obrázek Martin Černý napsal:

  Dobrý den. Jsem předsedou sportovního spolku, který kromě své sportovní činnosti provozuje podnikatelskou činnost v oblasti pořádání kulturních akcí ( letní koncerty hudebních skupin). Jedná se pouze o sezonní činnost a to od měsíce červen do konce srpna. Odhadem se jedná od 6 do 11 hudebních akcí. V rámci této podnikatelské činnosti náš spolek v loňském roce překročil hranici 1 mil. korun, takže jsme se přihlásili k DPH. Návštěvnost na těchto akcí je od 300 do 1300 osob. Vůbec nemám představu o systému EET, který by byl v našem případě vhodný. Prodej občerstvení na těchto akcí realizujeme prostřednictvím samostatných stánků ( pivo, bar, uzenina atd.) Na jednu stranu nechceme nějakým způsobem obcházet zákon, na druhou stranu též nechceme narůstající fronty u stánků spojené s vydáváním dokladů o EET. S ohledem na tuto skutečnost se na Vás obracím s dotazem na návrh nejvhodnějšího systému EET. Dále vznáším dotaz , zda v rámci poslední vlny EET bude mít náš spolek dále povinnost evidovat tržby ze vstupného na tyto kulturní akce.
  Děkuji za odpověď.
  Martin Černý

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Martine, předem se vám omlouvám za pozdní odpověď. Kromě prodeje občerstvení musíte evidovat i tržby za vstupné. Nejprve si promyslete, jestli byste mohli vyjít z vašeho stávajícího prodejního systému – používáte na prodej piva, uzenin atd. nějaký pokladní systém? Určitě by bylo vhodné zeptat se dodavatele na možnosti řešení EET v rámci stávajícího pokladního zařízení, ať se případně nemusíte učit nic nového.

   Pokud to nepůjde, rozhlédněte se po přenosných pokladnách se zabudovanou tiskárnou. Potřebujete, aby na pokladně šlo nastavit položky a obsluha jednoduše naklikala například 2× párek a 2× pivo. U prodeje vstupenek by pak bylo ideální, aby účtenka byla rovnou vstupenkou – pokud nemáte nějaké se speciální grafikou.

   Doporučuji vám ProfiPAD Plus s předinstalovanou aplikací Profi Účtenka, koukněte do článku: https://eet.money.cz/blog/eet-pokladna-profipad-plus-vydrzi-nabita-az-5-dnu-je-bez-pausalu?utm_source=poradna&utm_medium=koment&utm_campaign=10-02-2020&utm_content=profipad-plus

   Pokud vás ještě napadne doplňující otázka, neváhejte napsat. Držím vám s EET palce.
   Za EET poradnu vám pěkný den přeje Eva.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *