Ministerstvo plánuje výjimky pro firmy ze 3. vlny EET

Mohlo by se Vám líbit

4 komentářů

 1. Profilový obrázek Igor napsal:

  Sázka bez účtenky
  Další novinka se týká hazardních her. Podle připravovaného návrhu by jejich provozovatelé nemuseli vystavovat EET účtenku po každé sázce. Náměstkyně Schillerová uvedla, že hazardní byznys je už dostatečně regulovaný nový zákonem.

  nerozumím ? jako kde nemusí vydávat účtenku , u kterého typu hazardu ?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Igore, zatím se řeší, že by nebylo potřeba vystavit účtenku u každé sázky. To je zatím všechno, co víme. Až budou nějaké podrobnosti, napíšeme článek nebo dáme příspěvek na Facebook.

 2. Profilový obrázek Miloslav Richtr napsal:

  Dobrý den jsme parta 6ťi muzikantů – důchodců. Jeden krát v měsíci zahrajeme seniorum k tanci a poslechu v restauraci. vybíráme minimalní vstupné 50kč. Vybraná částka slouží k odměně
  našim pomocníkům a kamarádům hudebníkům na benzín a občerstvení. Mám dotaz jestli od
  1.3.2018. tato naše činnost podléhá EET . Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Mil.Richtr.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Richtre, obecně můžeme říci, že nepodnikatelské příjmy pod EET nespadají. Vy si ale něco vyděláte a je jen na vás, jak peníze utratíte – EET kontroloři pravděpodobně nebudou zkoumat, jestli si je necháváte pro sebe nebo je rozdáte mezi pomocníky. Proto je možné, že by i pro vás mohlo EET platit, a sice od 1. 3. 2018, jak píšete. Napadají nás ale hned 2 způsoby, jak to udělat, abyste EET nemuseli řešit.

   Na straně 19 metodiky k zákonu o EET se dočtete, že se nemusí evidovat tržby, které máte z prodejního automatu nebo z kasičky bez lidské obsluhy. Proto by stačilo na stolek postavit kasičku, do které by lidé házeli peníze za vstupné. Metodika zde: http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika_k_evidenci_trzeb_v3.0.pdf

   Další možností je, že by se vstupné platilo hospodskému a ten by vám peníze poslal na účet. Díky tomu byste nemuseli evidovat, protože peníze poslané z účtu na účet do EET nespadají.

   S otázkou, jestli musíte evidovat, se můžete obrátit na finanční úřad. Úředníci vám vydají závazné posouzení, které musí kontroloři respektovat, ale stojí tisícovku – a to by pro vás asi byla zbytečná investice. Takže vám jen píšeme, abyste o téhle možnosti věděl.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *