Prodáte na stánku s občerstvením denně balené nápoje za 480 Kč? Evidujete už ve 2. vlně

Mohlo by se Vám líbit

10 komentářů

 1. Martin Zakopal napsal:

  Pokud prodávám na své provozovně jídlo do jídlonosičů nebo balenou vodu, které si zákazník odnese s sebou ven z provozovny, podléhá toto zboží EET v první vlně?

 2. Blažena Mančíkova napsal:

  Dobrý den.docela jsem na vážkách.prodavame ve stánku občerstvení tocenou kofolu a pivo,a cigaro přímo z udírny.Týká se letos i nas eet a nebo až na rok.diky za odpověď.m

 3. Marcela Sikorova napsal:

  Dobry den chci se zeptat jsme spolek Matice siezka a chteli bysme prodavat na radovankach hracky ve stanku musime mit EET . Děkuji za odpověďSikorova.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, paní Sikorová, se spolky je to složitější, protože pro ně platí speciální pravidla. Bohužel vám neporadíme jen na základě toho, co jste o vašem spolku napsala do otázky. Podívejte se prosím na náš nejnovější článek o EET, nezsikovkách a spolcích: http://eet.money.cz/blog/jak-maji-neziskovky-poznat-jestli-potrebuji-eet-urad-vydal-novy-pokyn

   Obecně jde o to, jestli hračky prodáváte pravidelně. V tom případě byste tržby evidovat pravděpodobně museli. Pokud byste perníčky prodávali jen za výrobní cenu, evidovat byste naopak nemuseli. Podívejte se na článek, kde zjistíte podrobnosti.

 4. nikolas napsal:

  dobrý den,
  chci se zeptat když prodavam balenou vodu ale otevřu ji zakaznikovi a dam k tomu kelímek a nemam zadne posezeni je to 2 faze nebo az treti faze eet?dekuji za odpoved

 5. V. Přichystal napsal:

  Dobrý den, Měl bych dotaz. Chtěli bychom jet prodávat věci společné s geocachingem na akci kterou pořádá geocachingová komunita. Budeme tam také chtít prodávat pití (vše točené, asi 3 druhy piva a 1-2 druhy limonád). Jídlo žádné. Budeme takto prodávat 1-2 do roka. Musíme mít EET? Jaké všechny povolení si musíme obstarat?

  Děkuji V. Přichystal

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den pane Přichystale, pokud budete pití podávat v jednorázových obalech (např. plastové kelímky) a nebudete poskytovat posezení, spadala by Vaše činnost do třetí vlny EET (jako služba).
   Třetí vlna EET je momentálně pozastavena, takže EET se Vás prozatím netýká. S pozdravem, Hrubá

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *