Prodáte na stánku s občerstvením denně balené nápoje za 480 Kč? Evidujete už ve 2. vlně

Mohlo by se Vám líbit

10 komentářů

 1. Profilový obrázek Martin Zakopal napsal:

  Pokud prodávám na své provozovně jídlo do jídlonosičů nebo balenou vodu, které si zákazník odnese s sebou ven z provozovny, podléhá toto zboží EET v první vlně?

 2. Profilový obrázek Blažena Mančíkova napsal:

  Dobrý den.docela jsem na vážkách.prodavame ve stánku občerstvení tocenou kofolu a pivo,a cigaro přímo z udírny.Týká se letos i nas eet a nebo až na rok.diky za odpověď.m

 3. Profilový obrázek Marcela Sikorova napsal:

  Dobry den chci se zeptat jsme spolek Matice siezka a chteli bysme prodavat na radovankach hracky ve stanku musime mit EET . Děkuji za odpověďSikorova.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, paní Sikorová, se spolky je to složitější, protože pro ně platí speciální pravidla. Bohužel vám neporadíme jen na základě toho, co jste o vašem spolku napsala do otázky. Podívejte se prosím na náš nejnovější článek o EET, nezsikovkách a spolcích: https://eet.money.cz/blog/jak-maji-neziskovky-poznat-jestli-potrebuji-eet-urad-vydal-novy-pokyn

   Obecně jde o to, jestli hračky prodáváte pravidelně. V tom případě byste tržby evidovat pravděpodobně museli. Pokud byste perníčky prodávali jen za výrobní cenu, evidovat byste naopak nemuseli. Podívejte se na článek, kde zjistíte podrobnosti.

 4. Profilový obrázek nikolas napsal:

  dobrý den,
  chci se zeptat když prodavam balenou vodu ale otevřu ji zakaznikovi a dam k tomu kelímek a nemam zadne posezeni je to 2 faze nebo az treti faze eet?dekuji za odpoved

 5. Profilový obrázek V. Přichystal napsal:

  Dobrý den, Měl bych dotaz. Chtěli bychom jet prodávat věci společné s geocachingem na akci kterou pořádá geocachingová komunita. Budeme tam také chtít prodávat pití (vše točené, asi 3 druhy piva a 1-2 druhy limonád). Jídlo žádné. Budeme takto prodávat 1-2 do roka. Musíme mít EET? Jaké všechny povolení si musíme obstarat?

  Děkuji V. Přichystal

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den pane Přichystale, pokud budete pití podávat v jednorázových obalech (např. plastové kelímky) a nebudete poskytovat posezení, spadala by Vaše činnost do třetí vlny EET (jako služba).
   Třetí vlna EET je momentálně pozastavena, takže EET se Vás prozatím netýká. S pozdravem, Hrubá

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *