S EET vám poradí odborník Ing. Zdeněk Palla

Mohlo by se Vám líbit

15 komentářů

 1. Profilový obrázek Veronika V. napsal:

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,platí EET i pro podniky bez zaměstnanců? Když jsem se chtěla přihlásit na školení, nechtělo me to přijmout,jelikož nemám zaměstnance a vše si dělám sama.Děkuji

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, EET platí pro všechny podnikatele, kteří přijímají platby v hotovosti, kartou a podobně. Nezáleží na počtu zaměstnanců. Takže pokud máte třeba malý obchůdek, kde si sama prodáváte a přijímáte platby v hotovosti, i vás se EET týká. Poskytovatel školení pravděpodobně na tuto možnost pozapomněl a nevložil ji do registračního formuláře. Zkuste ho kontaktovat přímo a přihlášku na školení s ním vyřešit touto cestou.

 2. Profilový obrázek Petr Fejfar napsal:

  Dobrý den mám živnost na vedlejší pracovní poměr stavebnictví a drobné ruční práce a 1 až 2 za rok jsem na vánočních trzích musím mít EET

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den,

   ano, EET mít musíte. Tržby ze stavebnictí začnete evidovat ve 3 vlně od 1. března 2018. Příjmy z trhů také musíte evidovat. Pokud prodáváte občerstvení, evidujete už od 1. prosince 2016, pokud prodáváte jiné zboží, evidovat začnete ve 2. vlně od 1. března 2017.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   K naší předchozí odpovědi ještě doplníme, že záleží na tom, co na trzích prodáváte. Pokud to jsou věci vaší vlastní výroby, možná by se vás evidence mohla týkat až ve 3. nebo 4 vlně. Záleží na tom, jaký máte CZ-NACE kód – jestli maloobchod nebo některý z výrobních kódů. Podrobně vysvětlujeme problematiku kódu na stránce s častými otázkami https://eet.money.cz/poradna-k-elektronicke-evidenci-trzeb. Detaily najdete v otázce Jak zjistím, do jaké fáze EET spadám.

 3. Profilový obrázek Petr napsal:

  Dobry den.
  Budu muset mit eet pokud jsem neplatce dph, mam zisky do 1M a platim pouze pausalni dan. Zivnost na kratkodobe ubytovaci sluzby. Musim se registrovat do zari ?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, registrovat se k EET musíte dokonce listopadu 2016 (od 1. prosince 2016 začíná evidence). Respektive pokud např. pronajímáte pouze letní ubytování, můžete se registrovat i později. Důležité je, že musíte být připojený na EET ještě před tím, než po jejím začátku přijmete první tržbu v hotovosti/kartou atd. O autentizační údaje můžete požádat nejdřív v září.

 4. Profilový obrázek Jakub Kysela napsal:

  Dobrý den,
  provozuji sezóní restauraci a zajímalo by mne, jak celé EET má v praxi fungovat. Zdali může zákazník při konzumaci dostat na stůl normální účtenku a až při placení se vše zadá do systému a vytiskne se doklad o zaplacení, nebo se každá položka musí do systému zadávat okamžitě při objednávce. V současné době zvládnou obsloužit při plné obsazenosti zahrádky cca 100 lidí 3 servírky. V případě, že se vše bude muset zadávat hned, na směnu bych musel navýšit počet zaměstnanců o dva a všechny vybavit tzv. ,, mobilním číšníkem “ a náklady na provoz se mi navýší natolik, že by pro mě přestalo mít smysl podnikat v této provozovně. Předem děkuji za odpověď.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, tržbu evidujete, až ve chvíli, kdy vám host zaplatí. Takže host klidně může sedět v restauraci od rána do večera a průběžně konzumovat. Normálně mu budete psát „čárky na papír.“ Ve chvíli, kdy účet zaplatí, zaevidujete tržbu.

 5. Profilový obrázek Marcela Ka napsal:

  Dobry den, mam novinovy stanek zajimalo by me jestli neni nejaka dana castka od ktery se musi evidovat trzba nebo budu muset za kazdy prodany noviny vystavit uctenku( pekna spotreba papiru teda) .A spadam do 2 faze? Dekuji za odpoved

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, evidovat bohužel musíte úplně každou tržbu – i za každé prodané noviny. Ano, maloobchodní prodej spadá do druhé fáze evidence od 1. března 2017.

 6. Profilový obrázek Anna Glamošová napsal:

  Musím mít EET pokud za své výrobky dostávám platby pouze na faktury a platby za materiál jsou rovněž pouze fakturami?

 7. Profilový obrázek MartinaK napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat zda musím mít EET, pracuji jako zaměstnanec a chci si letos přivydělat výrobou a prodejem dušičkové vazby na trhu, takže si budu zařizovat živnostenský list na vedlejší činnost tedy příjem cca 14 dní v říjnu. Příjem předpokládám kolem 50 000 – 70 000Kč. Děkuji za info

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý deň, pokiaľ sa bude jednať o vlastnú výrobu vencov, budete podľa skupiny CZ NACE 3299 – Ostatní zpracovatelský průmysl j. n. spadať do 4. vlny EET, ktorá je momentálne pozastavená.
   Pokiaľ by sa jednalo o prepredaj už vyrobených dušičkových vazeb, jednalo by sa o maloobchod, ktorý spadá do druhej vlny EET, spustenej od 1.3.2017. Pokiaľ by sa nejednalo o ojedinelý príjem ako ho popisujeme v článku https://eet.money.cz/blog/ojedinely-prijem-eet-jak-chapat-pravni-hantyrku-v-praxi , EET sa Vás bude týkať podľa podmienok spomínaných vyššie. S pozdravom, Hrubá

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *