Prodeje do 50 Kč bez EET a závazné limity pro kontrolory. Podnikatelské odbory požadují úpravu EET

Mohlo by se Vám líbit

17 komentářů

 1. Profilový obrázek Zdeněk Šašinka napsal:

  Číslo dvě : nejdříve platba, potom účtenka. Obráceně je to na hlavu, to musel vymyslet nějaký myslitel.🤔

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Šašinko, souhlasíme s vámi. Bohužel se ale na toto téma vedly spekulace – víme to z vlastní zkušenosti. Do poradny nám totiž chodily dotazy, zda opravdu musí například číšník prvně vydat účtenku a až pak přijmout peníze, a zda to opravdu EET kontroloři sledují. Takže by pravděpodobně nebylo od věci mít to černé na bílém.

 2. Profilový obrázek Boris Pleštil napsal:

  Předseda podnikatelských odborů? Co to je za magora? V čem podniká? Naprostý žvásty dalšího darmožrouta.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Pleštile, o předsedovi podnikatelských odborů si můžete udělat obrázek na jeho webu: http://www.radomilbabek.cz/
   Doufáme, že náš příští článek se vám nebude zdát jako naprostý žvásty 🙂

 3. Profilový obrázek PETŘINA napsal:

  Dobrý den
  Dnes jsem měl kontrolu ale ve spěchu jsem nevydal eet účtenku na 50kč za jahody.
  Bylo moc práce aprostě mi to vyletělo z hlavy…
  Ted čekám co z toho bude zatím nebyl žádný prohřešek uvídm v pondělí co a jak….

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, myslíme na vás a držíme vám palce. Snad všechno dobře dopadne! Určitě nám pak napište, jaký byl závěr kontroly.

 4. Profilový obrázek Podnikatel napsal:

  Hezký den, prosím Vás, již jste někdo řešil stížnost na místní šetření? Máte někdo zkušenost s jeho úspěšností? Problém je následující: Proběhlo místní šetření na EET za 2 piva. V protokolu správce daně uvedl, že nebyla vydána účtenka a odesláno. Avšak tržba odeslána byla (ověřeno z evidence EET). Bohužel vyplašená brigádnice podepsala ten protokol, protože jí bylo vyhrožováno správcem daně, že jinak to bude dražší a že jinak přijde více kontrol atd.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, podobný problém jsme ještě neřešili. Rozumíme tomu tedy dobře, že brigádnice odeslala tržbu do EET, ale zapomněla předat účtenku kontrolorům z ruky do ruky? A jaký je další postup – přišla vám výzva k zaplacení pokuty? Určitě na to společně nějak přijdeme.

 5. Profilový obrázek Václav Ulmann napsal:

  Dobrý večer,prosím Vás o radu.Mám sortiment za 50,-Kč/ks.Jezdíme po trzích a poutich.Když mám“frmol“(jezdím sám),vytisknu několik učtenek dopředu.Ty potom předávám zákazníkům automaticky do tašky k nákupu.Nikdo mi nedokázal ani na eet lince,ani na fin.úřadu potvrdit,jestli je to ok.či nikoliv.Tisknu cca 5-15min.dopředu,když mám chvíli času.Všechny účtenky jsou platné.Podle zákona je nesmím vytisknout po platbě,ale před.Velice děkuji za pomoc.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Ulmanne, váš postup je v pořádku. 🙂 Účtenku můžete vytisknout klidně i den předem. Ověříte si to na straně 27 nejnovější (4.) verze metodiky k zákonu o EET, kterou si prohlédnete zde.

   Jediné, co hrozí, je vytištění příliš velkého množství účtenek předem. Kdybyste totiž pravidelně stornoval účtenky, je možné, že by to úředníkům z finanční správy připadalo podezřelé a ptali se vás na to.

 6. Profilový obrázek Václav Ulmann napsal:

  Velice děkuji za informace a odkaz,kde je toto uvedeno.Učtenek predtišťuji jen několik,takže ke stornu ještě nedošlo,ale i tak jsem za to minulí týden dostal 6000,- pokutu a kontrolor tvrdil,že je to hrubé porušení,protože dostal účtenku vytištěnou v 11h23m a kontrolní nákup provedl v 11.30h.Ještě jednou díky,teď už se mám nač odvolat

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Ještě jednou dobrý den, pane Ulmanne, vaše zpráva nás dost překvapila. Finanční správa totiž podnikatelům výslovně doporučila vystavit si účtenky předem, když přímo na místě nestíhají, mají problémy s internetem atd. Držíme vám palce, ať to dobře dopadne.

 7. Profilový obrázek Málková Zdena napsal:

  Dobrý večer,chtěla bych Vás poprosit o info.Doma pečeme již několik let ,podle známých“fantastické muffiny“.Nabídla jsem je na farmářských trzích a dostala jsem svolení k prodeji.Potřebuji k tomu Eet?Bude to pár desítek kusů týdně.Velice děkuji Zdena

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Zdeno, podle zákona o EET by váš prodej doma vyrobených muffinů spadal do 3. vlny EET. Ověříte si to v tabulce pro stravovací zařízení na stranách 6 a 7.
   3. fáze měla odstartovat od letošního března, ale Ústavní soud rozhodl o odložení. Na start třetí vlny EET dojde pravděpodobně v březnu 2019. Zatím se vás tedy EET netýká a až budou jasné podrobnější informace o startu vaší vlny, určitě o tom napíšeme článek. Tak nás nezapomeňte sledovat. Přejeme spoustu povedených muffinů!

 8. Profilový obrázek Pašková Martina napsal:

  Dobrý večer potřebuji na prodej Second handu Eet?Velice děkuji za odpověď.Pašková

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den p. Pašková,

   pokud vaši činnost vykonáváte na IČ, EET se vás týká. Prodej second-handového oblečení je maloobchodní činnost, jejíž tržby je povinné evidovat již od 1.3.2017.

 9. Profilový obrázek jauner1 napsal:

  Dobrý večer,poprosím Vás o radu.Chci jezdit po farmářských trzích.Vyrábím pletené copy z česneku.Připlétám všelijaké květiny atd..Je to dekorace,ale současně i potravina.Od jaké doby,nebo spíše do které vlny spadám?Sice vyrábím,ale produkty k výrobě nakupuji.Velice děkuji za odpověď

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *