Novela EET: opozice chce evidenci jen pro plátce DPH. Návrh má šanci na schválení

Mohlo by se Vám líbit

9 komentářů

 1. Miroslav Nedoma napsal:

  Všechno jsou to směšné komedie. Kdyby už dávno platilo pravidlo, že každý kdo podniká, je zároveň plátcem DPH, nemuselo se vymýšlet EET, podporované štvavou kampaní o zlodějích, a další opatření, která obtěžují zase jen ty poctivé. A neplátci DPH mají neustále prostředí vhodné k tomu, aby se plátci nikdy nestali, i když včetně těch nepřiznaných příjmů ten správný „obrat“ mají. A ušetřila by se dlouholetá dřina našich zákonodárců.

  • Petr Fila napsal:

   Napsal jste to krásně, ale příliš decentně. Z vlastní, nejedné, zkušenosti mohu potvrdit, že nás všechny skutečně nejvíce okrádají tzv. neplátci DPH, kteří dělají skutečně vše pro to, aby se plátci nikdy nestali. Není to nic proti skutečně drobným podnikatelům, kteří něco dělají a nekradou. Na EET není nic tak hrozného, jak to obvykle zcela nezasvěcení popisují. Naprosto s ním souhlasím já, i mí zaměstnanci. Také nám občas někdo „nabízí“ zboží bez dokladu. Ne, že levněji, jen dotaz „Chcete doklad“? A ještě se diví, že chci, že to ještě neviděli. Takže pokusy o okradení nejen státu, ale i nás. Titíž potom nadávají na stát, že jim nedal důchod. Takže, jedině přitvrdit. Tento národ prostě po dobrém vychovat nelze, to lze vidět i na silnicích. Totéž ovšem platí i pro politiky.

 2. Marcela Kuchařová napsal:

  Vůbec nejde o plátce nebo neplátce DPH. Většina podnikatelů si EET zařídila, protože měli povinnost, teď když se to zruší, tak mají pokladny vyhodit? Chce to jasná pravidla od začátku, a ne, že se to bude pořád měnit. Stojí to čas a peníze! A hlavně by to mělo platit pro všechny bez rozdílů.

  • Jaroslav Krejčí napsal:

   Jasně máte pravdu a souhlasím s tím. Firmy které jsou plátci DPH mají další povinnosti jako je kontrolní hlášení a teď i EET. Jen zatěžují podnikatele a to naslibovali jak bude vše jednodušší.

 3. Schmied napsal:

  Velmi mne udivuje, když v nákupních centrech, kde je obrovské množství lidí, si prodejci (nejčastěji jiných národností) při prodeji občerstvení vůbec nelámou hlavu s evidencí tržeb, EET neřeší a účtenky nedávají. Přitom ve frontě jim může stát kontrola. Je vidět, že u těchto vietnamských podnikatelů jsou kontroly zcela nedostatečné. To je ale hnus velebnosti. Sám v obchodě registruji každou ptákovinu v řádech korun a tito cizinci nemají problém. A taky mně přišlo zábavné, když mě vietnamský prodejce při nákupu pantoflí s úsměvem zkasíroval bez dokladu a na pultě měl ceduli, že spadá pod evidenci EET.

 4. Stanislav Ondrušek napsal:

  Standa. V loňském roce i začátkem letošního roku jsem nakupoval několik věcí od různých obchodníků a několikrát se mi stalo, že jsem byl dotazován jestli potřebuji účtenku. Myslím si, že mnozí neplátci DPH by možná byli plátci, pokud by museli vydávat účtenky při registraci EET.

 5. Ivo Czech napsal:

  V prosinci 2018 ???

 6. Meryl Daniels napsal:

  Potřebuješ půjčku? Jste v jakékoli finanční krizi nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení podnikání? Potřebujete půjčku k vypořádání vašeho dluhu nebo zaplatit účty nebo začít pěkné podnikání? Máte nízké kreditní skóre a je těžké získat kapitálový úvěr od místních bank a jiných finančních institucí? Zde je vaše šance získat úvěr od naší společnosti. nabízíme půjčky jednotlivcům pro následující účely a další. Osobní úvěr, obchodní expanze, start-up podnikání, vzdělávání, konsolidace dluhu, půjčky s pevnými penězi. Nabízíme půjčku za nízkou úrokovou sazbu ve výši 2%. Kontaktujte nás dnes prostřednictvím e-mailu greatfuturefinancialservices@gmail.com

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *