EET pro malé podnikatele zmírní, shodli se sociální demokraté s ANO

Mohlo by se Vám líbit

6 komentářů

 1. Profilový obrázek Jan Matějíček napsal:

  Dobrý den, nevím, jak jste informováni, ale EET už kolegové prodejci ignorují stejně jako předtím. EET mělo a má být odpuštěno lidem před důchodem, kterým se zavádění EET nevyplatí a pro které je to strašák. Zvláště na malých obcích znamená zánik jedné služby ztrátu i 100% všech služeb. Nicméně kolegové obchodníci, zvláště Vietnamští, opět zkracují 80% tržeb jako dříve což jim poskytuje nebývalou konkurenční výhodu.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Matějíčku, děkujeme za váš názor – rozhodně s vámi souhlasíme v tom, že pro drobné živnostníky a obchodníky by bylo odpuštění EET velkou úlevou. Netroufáme si ale tvrdit, že všichni drobní obchodníci EET porušují, to bychom jim křivdili.

 2. Profilový obrázek Hana Urbánková napsal:

  Zajímalo by mě, v čem je výhoda snížení DPH u kadeřnických služeb, když většina kadeřníků není plátcem DPH a v salonech pracují jako OSVČ na pronajatých křeslech?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Hano, děkujeme za vaši důležitou připomínku. Máte pravdu, článek upravíme. Přejeme vám pěkný den.

 3. Profilový obrázek Hubert napsal:

  Dobrý den, je vidět, že tvůrci návrhu žijí na jiné planetě a hlavně mají jiné příjmy jak normální lidé. Pokud má být hranice 200tis, je to výsměch, pokud utržím 200tis za rok zůstane prodejci nějakých 30-40 tis. To není ani palt poslance za měsíc, Možná by jim měl někdo vysvětlit,že tržba není zisk.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Huberte, souhlasíme s vámi, že limit by měl být vyšší. A to i v tomto případě, kdy je úleva od EET směřována především na lidi, kteří si podnikáním přivydělávají. V současné politické situaci ale těžko říct, v jaké podobě výjimka projde (a zda vůbec).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *