Chorvaté vybrali víc daní. Trhovci proti EET protestovali marně

Mohlo by se Vám líbit

13 komentářů

 1. Profilový obrázek kinter marek napsal:

  A kolik vybíralo chorvatsko před zavedením eet?Děkuji za vaší odpověd.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Kintere, děkujeme za otázku, to nám v článku vypadlo. V ročence chorvatského ministerstva financí za rok 2007 jsme zjistili, že na DPH Chorvaté vybrali za rok 2006 asi 34 miliard kun a v podobné relaci se daň pohybovala i v roce 2007 nebo 2011. Po zavedení EET v roce 2013 vybrali na dani méně miliard kun, ale po ustálení systému se vybraná daň z DPH zvyšuje, což je vidět v grafice. Uvidíme, jak na tom bude Česká republika – máte nějaký svůj osobní tip, jak to u nás dopadne?

 2. Profilový obrázek D.Brandlová napsal:

  A kdo kdy udělá kontrolní hlášení a EET na vládu ? Proč máme stále tolik zdravotních pojišťoven ?Proč přibíráme stále více a více státních úředníků a to velmi dobře placených ? Proč vláda zřídila náměstky , velmi dobře placené ? Kde je slib, že ANO bude postupovat jako ve firmě
  a přitom okamžitě po nástupu velmi moc zvýšila a to zcela zbytečně režii státu ? Proč státní úředník za nic nenese zodpovědnost ?Proč když někdo tímto způsobem ničí celý stát a nepovede se to, jako že 100 % ne, tak nezaplatí nic.Pouze si zahrál ruletu za státní peníze? Nevěřím statistikám a ekonomickým lživým výsledkům naší vlády, protože EET nemůže nic přinést, stejně tak,jak nic nepřineslo ani kontrolní hlášení.U kontrolního hlášení se maximálně opravují IĆ a DIČ , čísla dokladů, s DPH to nemá nic společného a to je vše. A EET při skutečnosti jak velké budou náklady a kolik se opět muselo přibrat státních úředníků , tak bude zcela jistě ve výsledku ztrátová. Kecy pro národ, to panu Babišovi opravdu jde.
  s pozdravem obyčejná účetní.

  • Profilový obrázek Filip napsal:

   tak pod toto bych se podepsal

  • Profilový obrázek Viktor napsal:

   Nezbyva nez souhlasit.

  • Profilový obrázek Zdenek napsal:

   Super odstavec

  • Profilový obrázek dan napsal:

   Zase nekdo kdo je frustrovany cely zivot….

  • Profilový obrázek František Krištofík napsal:

   moje řeč 🙂

  • Profilový obrázek František Krištofík napsal:

   Samozřejmě souhlasím s D.Brandlovou.Aby bylo jasno.

  • Profilový obrázek František Krištofík napsal:

   Dane,máš tu jen 2 příspěvky,ale je jasné,že o podnikání nemáš ani páru.Já jsem byl 23 let zaměstnanec(horník) a teď jsem 9 let OSVČ a věř mi,že umím velmi dobře porovnat jedno i druhé.Na šachtě to byla „Amerika“.Jistá práce,velmi slušné výdělky,30 dní dovolené,12x plat,plat na dovolenou,na Vánoce,věrnostní za odpracované roky,nemocenská…to byl veget i když jsem hákoval jako kůň !!! A dnes jako živnostník měsíčně pracuji cca 270 hodin a v porovnání se šachtou za pár drobných.Ani za těch 9 roků živnostničení zdaleka nemám to ,co tehdy.A co se týče EET,nic už neřeším – končím,jdu na pracák pro podporu a potom už si počkám na důchod.A takové fešáky,jako jsi ty,bych nechal rok podnikat ze zákona,abys získal i pohled z druhé strany.

 3. Profilový obrázek Petr Dobrý napsal:

  Komunisti znárodněním zlikvidovali živnostníky a podnikání jako celek. EET je jenom jiný způsob jak pomocí vysokého zdanění a dokonalé kontroly udělat totéž. To co stát vybere navíc nebude stačit na byrokracii s tím spojenou a podpory lidí kteří svoje podnikání kvůli EET ukončí. Ostatně celému EET a jeho autorům nejde o nic jiného nežli o likvidaci lidí kteří jsou schopni a ochotni se uživit sami svojí poctivou prací.

 4. Profilový obrázek Milan napsal:

  Neumíme-li někoho motivovat k placení daní ( Miroslavovo království), přichází restrikce a tvrdé „zákony“ (Půlnoční království)!
  Budeme si za chvíli ještě zpívat?

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *