Plusy vs. minusy EET pro menší podnikatele a živnostníky

Mohlo by se Vám líbit

19 komentářů

 1. Profilový obrázek Jarda Kouba napsal:

  Nejvíce se obávám nízké počítačové gramotnosti zaměstnanců vyššího věku

 2. Profilový obrázek Petr Suchomel napsal:

  Já se zase obávám, že to bude k ničemu. Co se na tom stát vydělá, tak o to víc prodělá na zkrachovalých malých firmách a všichni kromě prodejců zařízení, materiálu a placené péče o pokladny budou jen otrávený. Miliardy útržků zaplaví Čechy, za chvíli je nikdo nebude chtít ani vidět. Za 100 let tímto postupem ale možná dospějeme k tomu, že ve státě bude fungovat jediná obří firma, která bude dělat všechno. Všichni se stanou jejími zaměstnanci a budou v dokonalém otroctví a kontrole. Tím vytvoříme konečně vrcholný socialismus, kde člověk bude jen mravencem v ohromném mraveništi a bude plnit jen předepsané úkoly. Firma splyne se státem a bude ji vlastnit navěky rod zakladatele – tušíte koho…

 3. Profilový obrázek Maida napsal:

  K čemu bude sleva na dani důchodci, který na trhu prodává zeleninu, když díky slevě na poplatníka v daňovém přiznání žádné daně neplatí? Pak je mu nějaká další sleva 5000 Kč úplně k ničemu. Leda že by to byl bonus, pak ano. Anebo by finanční úřad měl každému živnostníkovi rovnou poslat 5000 Kč, když od něho chce jakousi práci. Pan Babiš totiž úkoluje živnostníčky, jako by byli jeho zaměstnanci.

 4. Profilový obrázek Danko napsal:

  Já mám jasno…..šikanovat se nenechám a od 1.1.2017 řádně ukončím podnikatelskou činnost v ČR (zvažuji i jestli se z tohoto absurdistánu rovnou neodstěhovat jinam). Doufám, že voliči kobliháře si pak s radostí nechají zvednout daň z příjmů, až stát vybere na daních méně……stejně jako v Chorvatsku.

  • Profilový obrázek Julius napsal:

   Mam taky v tom.jasno tady pan ministr si ďelá ztoho svoji firmu.my mu budem zahvyli i uťirat zadek.já taky uvažuji že ztoho kocourkova odstehovat.nechápu jednu věc.jak může ňekdo z poslanecke snemovni uďělat žvaňárnu,to je videt ta morálka.když tam delá ztoho cirkus.nechá sy vytisknout velkou učtenku a doveze to do sňemovny.to jsem ješťe nikde nevidel.a ňikdo ho stim nevivede.a ohranka ho pustí naco tam jsou??? To může každý ďelattam co chce??

 5. Profilový obrázek jarka napsal:

  Když si tak pročítám životopis našeho spasitele státního rozpočtu, říkám si, jak se mohl náš národ dopustit takové fatální chyby, aby někdo s takovým morálním kreditem mohl u nás dělat ministra financí. A když dnes vyplynulo ze statistik, kolik občanů důvěřuje nyní vládě, že je to pouhá 1/5, tak je mi to jasné-pouze 1/5 lidí má zdravý rozum.
  4/5 lidí uvěřily ani raději nepíšu komu. A teď nás hezky všechny bude držet v šachu a pomalu si tady bude plnit ten svůj NWOácký úkol. Mám vážné obavy, že 1/5 národa mu v tom nedokáže zabránit.

 6. Profilový obrázek Jaroslav Grubr napsal:

  Dobrý den, je to všechno postavené na zbytečné byrokracii a zbytečně přetechnizované. U neplátců DPH by celkem stačilo aby si podnikatel vybral dvě možnosti buď vést tržby na pokladně, anebo jednou za rok zaplatil daň stanovenou finančním úřadem, bez nutnosti jakéhokoliv papírování. Např: Živnostník má servis na PC, jeho provozovna by byla označena kodem FÚ že platí paušal daň, tak by každý rok zaplatil cca 20000.- nikdo by se o něj nezajímal a on by mohl v klidu podnikat. Kdyby se to zdálo živnostníkovi moc, mohl by mít EET pokladnu, musel by vést účetnictví a platil by vypočítanou daň. Bylo by tam ještě jedno omezení a to že by podnikatel nesměl nikoho zaměstnávat, protože je samozřejmé, že když podnikám a neplatím DPH, jsem nejmenší živnostník.
  Samozřejmě u plátců DPH ( jen pro úplnost jsem plátce DPH ) by tohle nešlo, ale stačilo by celkem jednoduše dána povinnost evidovat tržby na zařízení, které vydává doklad s údaji o DPH a povinnost ten doklad vždy vydat. Volba by byla na podnikateli.
  Poslední povinnost by se týkala velkoochodů a to vydávat na veškeré zboží doklad se jménem a dič nakupujícího a to bez vyjímek.

  • Profilový obrázek Jitka Míková napsal:

   Vážený pane, smekám před Vašim názorem a je mně docela líto, že na takvouto možnost nepřišel celý tým „odborníků“ na daně, který za naše peníze vymýšlí nevymyslitelné a hledá příklady někde u Středozemního moře, místo aby přizpůsobil model místním podmínkám našeho národa.
   Váš model je úžasný – zajistil by výběr daní mnéhem efektivněji a navíc by nás malé živnostníky osvobodil od papírování a birokracie.

 7. Profilový obrázek Miroslav napsal:

  JE ROZHODNUTO !!!! Je mě 60 let podnikám rád a dávám práci sedmi lidem. Mám ještě nějaké dluhy, které brzy splatím a pak……. zbohem podnikání. Nebudu mí starost o to, jestli zaměstnanec přijde včas do práce, jestli neonemocní, jestli nekrade, jestli neprovede chybu, která by poškodila firmu, zda bude umět ovládat pokladnu, zda budu mít dost tržby i tento měsíc abych splnil své závazky vůči zaměsnancům, bance, státu…..Kolik pak na mě a dalších, kteří to jistě zabalí stát vydělá a kolik lidí zůstane bez práce, když stát mě to podnikání pouze ztěžuje ???

 8. Profilový obrázek Julius napsal:

  No nevím tady v tom cirkusu se lidi chovaji jak ovce.dostanou kobližky a jsou spokojní.pak jdou volbám a volí sveho velitele kterÿ jim rozdaval kobližky.takže tady stačí jenom malo.jo ješťe by mne zajimalo tzv .loterie to neňí hazard? Kdo to bude vyplacet ty vyhry.a odkud nato vezme pan minister finnancï.takže hazard bude jenom od ministra financí?? Jemu vše prohází jak je vyďet.čapí hňízdo, vrabčí hňízdo .on totiž nic soudruzi.je my tady ztoho stato na bliťí.zase se my chce zvraca

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, A. Babiš bude mít pravděpodobně na výhry v loterii peníze ze státního rozpočtu. Otázkou je, jak budou tyto výhry vysoké, například na Slovensku jsou poměrně nízké a lidé o loterii moc zájem nemají. Psali jsme o tom v tomto článku: https://eet.money.cz/blog/eet-a-uctenkova-loterie-babis-ji-chce-spustit-pristi-rok Bližší informace o české účtenkové loterii zatím nejsou známé, ale jakmile je ministerstvo zveřejní, připravíme další články.

 9. Profilový obrázek Julius napsal:

  Jo ješťe by mňe zajimalo jestly stát může provozovat hazard.tzv loterie??? Může totiž pan Babiš může vsechno.totiž on ďelá ze stàtu svoji firmu.a co uďelá stema firmama ktere mají v danových rájích?? Tam taky zavede EET.??? Tam totiž stàt přichází o milliardy denne.Tak to jsem zvedav.

  • Profilový obrázek Julius napsal:

   Jo jeste spočitejme kdo se bude starat o system?EET.mesíčňe píšete 300kč.tak když je maloobchodu 600 000.tak má pan velitel pro sebe pěkný balík ,ministr financí sy může užívat na bahamáh společňe .s Koženim.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, ano, stát může provozovat účtenkovou loterii. Tato možnost je přímo schválená v zákoně o EET.

 10. Profilový obrázek lux napsal:

  je to největší blbost jaka se vyrojila 21století.Hospodský vždy okrade stát a muže být sto pokladen a vím o čem mluvím ,dělal jsem 40 let hospodskýho,

 11. Profilový obrázek Julius napsal:

  Ano to mate pravdu stat může myt hazard, však tam mame toho praveho na pravem miste.pan velitel udelal ze statu svoji firmu.takze dotoho pane Babis.

 12. Profilový obrázek Julius napsal:

  Jo včera jsem se dozvěďel že v chrvatsku ,ten co prosadil tzv.EET už sedí v chladku.tam přes vic než 40% živnostniku ukončilo živnost mají tam velke problemy.jo a nàm se diví že máme ministra financí druheho největšího podňikatele v zemi,takže u zdroje může pěkňe hospodarit pro sebe.toto je vysmech lidu.lidi otevřete oči .nevidite co se tady deje???

 13. Profilový obrázek Mirek napsal:

  pan ministr financí by se měl vědět že každý podnikatel pracuje pro stát jako VÝBĚRČÍ DANÍ proto každé zařízení
  by měl zaplatit stát a ne aby si většina platila nějaký sofware a nebo pokladny./zminěný odpočet daně cca 5000 kč není adekvátní/.

 14. Profilový obrázek Šimíček MIlan napsal:

  Zdravím všechny malé živnostníky,kteří se snaží uživit sami své rodiny a po státu nic nechtějí.Chtěl jsem jenom sdělit svoji myšlenku,která byla na vojně velmi účinná a působivá.Spočívá v kolektivizaci.Když budeme všichni blokovat pořízení a provoz EET,a tím i omezíme přístup do našich firem darmošlapovi Babišovi,všechny nás přece zavřít nemůžou,pan Kobliha krizovky řešit neumí,takže docílíme zrušení socialistických pokusů v českém kapitalismu.A když zhovadilismus začne ignorovat milion podniků,nikdo z papalášů si neveme na svědomí kolaps ekonomiky,jenom si představte,jak jsou na švestku z toho,když jim šoféři vyhrožují stávkou.Když ani to nepomůže,pak zbývá už jenom vzít do ruky klíče a ……. zbytek všichni známe.Nejsem zloděj,od státu jsem nikdy nic nechtěl,jestli je tu někdo,kdo sdílí můj názor,dejte vědět.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *