Nemoc nebo dovolená. Víme, kdy vadí přerušení EET a jak ho řešit

Mohlo by se Vám líbit

25 komentářů

 1. Zdena napsal:

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli je možné když jsem zaměstnána a jedů prodávat jen dvakrát do měsíce a v zimě ne jak je to s tím EET

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Zdeno, s největší pravděpodobností budete muset elektronicky evidovat. Existuje takzvaný ojedinělý příjem. Týká se mimořádných prodejů, které předem neplánujete a které nejsou součástí vašeho podnikání. Typicky jde třeba o prodej starého nábytku, když si koupíte nový, nebo o prodej nadúrody ze zahrádky. Protože ale prodáváte asi 1× až 2× do měsíce, ojedinělý příjem se vás netýká a budete muset evidovat. Ještě koukněte do metodiky od strany 12 na tržby vyloučené z EET, jestli se vás třeba něco z toho netýká: http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf

   S EET vám pomůže aplikace Profi Účtenka, kterou vyvíjí naši kolegové. Nainstalujete si ji do mobilu nebo tabletu a propojíte s tiskárnou nebo opíšete údaje ručně: http://profiuctenka.cz/

 2. Anna Moudrá napsal:

  Když už pro všechny tak pro všechny „“““““““““““““ Proč se EET netýká lesnictví, domy s byty pro pronájem a další .

 3. Anna Moudrá napsal:

  EET je jenom pro buzeraci podnikatelů , a pro ty firmy, které ty mašinky k výrobě byly určeny,jinak je to vše na nic. Největší ubytování je pronájem bytů od soukromníků a na ty se to nevztahuje , to jsme opravdu tak blbý jak p. Babiš tvrdí.

  • Martin napsal:

   Asi jo. Už jen to, že si představujete, že nějakým firmám byly ty „mašinky určeny k výrobě“, mluví za své. Kdybyste chtěla (a byla toho schopná), tak ty mašinky klidně můžete vyrábět i vy. Nikdo nikomu nic neurčoval.

 4. Maxim napsal:

  Jinými slovy, pokud jste registrováni k EET, fin. správa předpokládá, že přijímáte tržby jak na běžícím pásu. Ale co ti, co přijmou platbu podléhající evidenci 1x za dva týdny, měsíc, rok? Okamžitě se stanou podezřelými…

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Maxime, nemyslíme si, že toto vyplývá z našeho textu. Pokud někdo evidujte 3 tržby měsíčně, protože podniká jen v malém rozsahu, je to naprosto v pořádku. Jde spíš o to, že někteří hospodští a majitelé obchodů řeší, jak postupovat, když odjedou na dovolenou a místo například 50 obvyklých denních tržeb najednou celý týden neodešlou ani jednu tržbu.

 5. Michal Machalek napsal:

  Takže bez pravidelného příjmu budu podezřelý občan?

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, pane Machalku, to jsem článkem sdělit nechtěli. Je zcela v pořádku, když má někdo třeba jen pár tržeb měsíčně.

 6. Julius napsal:

  Takže já když budu nemocní víc než měsic.musím prerušit evidenci Eet.takže v tonm přípaďe jsme státni zaměstnanci, musím se nekde odhlasit a přihlásit.v tom případě budu chťít po státu nemocenskou.tak jak poslanci.je to jedna velkà buzerace.hlavňe že pan koblihoví okrádá stàt na daňích.on nemusí nikde se odhlasovat atd.doufám že ho zavřou jak zavřeli v chorvatsku toho kdo vymislel .to pojeb Eet.tady je videt jak českí národ si nechává srát na hlavu.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Juliusi, záleží na tom, co vám je. EET kontroloři musí v každém případě pochopit, že jsou situace, kdy člověk opravdu není schopný řešit nějaké EET.

  • Martin napsal:

   Jj. Jak píše EET poradna: záleží, co vám je 🙂
   Já bych to tipl na celkovou životní překyselenost.

 7. Julius napsal:

  Jj a myslíte že kontroloři mají pochopeňí.všecko to je buzerace.to už se pomalu vracíme do totality.tady pan prezident obhajuje ,jeďince milionàře ,za toho i bojuje dávà to k ústavnímu soudu.a na običejné lidi z vysoka kašle.takže hurà zpàtky .

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Ještě jednou dobrý den, Juliusi, ano, doufáme, že mají pochopení. Určitě nepromíjí ledasco, ale každý rozumný člověk musí uznat, že na dovolenou a koneckonců i nemoc má člověk „právo“.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Ještě jednou dobrý den, Juliusi, ano, doufáme, že mají pochopení. Určitě nepromíjí ledasco, ale každý rozumný člověk musí uznat, že na dovolenou a koneckonců i nemoc má člověk „právo“.

 8. Julius napsal:

  Ďekuji teť jste mě uklidnili,ťeťkom EET.tzv.ET .mimozemštan může vesele začít .aspoň budou mít aspoň nekteré subjekty trvalí příjem .tak směle do toho.hurá.

 9. Julius napsal:

  Ješťe se chci zeptat sorry jako .bude mít taky EET.

 10. Míra napsal:

  to nikomu nevadí že kdejakej podvodnik bude mít z EET účtenky info rodného čísla ke zneužití ??

 11. Pavel napsal:

  Nevím, ale ten text je celý nesmysl. Pokud má někdo „virtuální provozovnu“, pak eviduje platby kartou. Ostatní platby, např. dobírky pomocí EET neeviduje, resp. nemusí. Tedy počet EET položek plyne ze zcela subjektivního rozhodnutí klientů o formě platby za své zakázky. Pokud tedy FU bude zkoumat, že měsíc nedošel doklad EET nemusí to znamenat, že stav provozovny je „přerušená“, ale jednoduše, že se neplatí kartou a provozovna je jinak zcela funkční. A FU jistě nemůže od podnikatele očekávat, že nahlásí provozovnu jako přerušenou jen proto, že se domnívám, že dalších x dní nepřijde platba kartou.

  • EET Poradna EET Poradna napsal:

   Dobrý den, Pavle, záleží určitě také na frekvenci prodejů. Pokud má člověk, kterého popisujete, několik evidovaných tržeb měsíčně, asi to nebude podezřelé. Pokud jsou to ale třeba desítky evidovaných tržeb měsíčně a pak najednou nic, přikláněli bychom se k tomu, že je lepší se pro vlastní klid domluvit na úřadě, jak postupovat. Docela nás mrzí, že je podle vás text nesmysl, hlavně když máme v článku vyjádření z finanční správy.

 12. Pavel Adámek napsal:

  Pracovat nebo nepracovat, mít otevřeno nebo nemít otevřeno je moje výsadní právo a nebudu nic nikomu hlásit. Úředníci jsou novodobá šlechta, podnikání je podle nich milost od vrchnosti a my máme jen držet hubu a krok a plnit státní kasu ze které si oni zvyšují platy. Vyzývám k odporu. Nespolupracovat víc než stanoví zákon.

  • Susu napsal:

   Jsem znechucená touto dobou a politickou situací natož EET. Je to naprosto největší kapka pro malé a střední podnikatele a živnostníky. Podnikat v Česku je čím dál těžší natož se uživit . Už 23 let pracuji sama na sebe od státu jsem nikdy nic nechtěla a nemocenskou tu neznám. Nechápu co si to vůbec dovolují nás takto prudit. Vůbec nahoře nevědí nic jak to v životě chodí. Nemám chuť žít v této zemi ,kde existuje člověk typu Babiše. Je to nehoráznost jak se mohl vůbec k nám dostat. Lidi proboha spojte se a udělejme už tomu konec. Dusíme se tu , žádná svoboda a demokracie
   za chvíli nebude.

  • Jiří napsal:

   Naprosto souhlasím s Vámi, tohle už je příliš. Abychom státu hlásili „dlouhodobé přerušení provozu“? To jsme jako prosím kde – v novodobé totalitě?

 13. Jiří napsal:

  …a ještě jedna věc. EET lze v praktickém životě velice dobře občansky bojkotovat, aniž bychom byli za hranou zákona. Dělejme to, podporujme podnikatele a živnostníky a nespolupracujme na tomto elektronickém obojku pro podnikatele se státní správou. EET je potřeba zrušit, o tom jsem přesvědčen.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *