Prodeje do 50 Kč bez EET a závazné limity pro kontrolory. Podnikatelské odbory požadují úpravu EET

Mohlo by se Vám líbit

11 komentářů

 1. Zdeněk Šašinka says:

  Číslo dvě : nejdříve platba, potom účtenka. Obráceně je to na hlavu, to musel vymyslet nějaký myslitel.🤔

  • EET Poradna EET Poradna says:

   Dobrý den, pane Šašinko, souhlasíme s vámi. Bohužel se ale na toto téma vedly spekulace – víme to z vlastní zkušenosti. Do poradny nám totiž chodily dotazy, zda opravdu musí například číšník prvně vydat účtenku a až pak přijmout peníze, a zda to opravdu EET kontroloři sledují. Takže by pravděpodobně nebylo od věci mít to černé na bílém.

 2. Boris Pleštil says:

  Předseda podnikatelských odborů? Co to je za magora? V čem podniká? Naprostý žvásty dalšího darmožrouta.

  • EET Poradna EET Poradna says:

   Dobrý den, pane Pleštile, o předsedovi podnikatelských odborů si můžete udělat obrázek na jeho webu: http://www.radomilbabek.cz/
   Doufáme, že náš příští článek se vám nebude zdát jako naprostý žvásty 🙂

 3. PETŘINA says:

  Dobrý den
  Dnes jsem měl kontrolu ale ve spěchu jsem nevydal eet účtenku na 50kč za jahody.
  Bylo moc práce aprostě mi to vyletělo z hlavy…
  Ted čekám co z toho bude zatím nebyl žádný prohřešek uvídm v pondělí co a jak….

  • EET Poradna EET Poradna says:

   Dobrý den, myslíme na vás a držíme vám palce. Snad všechno dobře dopadne! Určitě nám pak napište, jaký byl závěr kontroly.

 4. Podnikatel says:

  Hezký den, prosím Vás, již jste někdo řešil stížnost na místní šetření? Máte někdo zkušenost s jeho úspěšností? Problém je následující: Proběhlo místní šetření na EET za 2 piva. V protokolu správce daně uvedl, že nebyla vydána účtenka a odesláno. Avšak tržba odeslána byla (ověřeno z evidence EET). Bohužel vyplašená brigádnice podepsala ten protokol, protože jí bylo vyhrožováno správcem daně, že jinak to bude dražší a že jinak přijde více kontrol atd.

  • EET Poradna EET Poradna says:

   Dobrý den, podobný problém jsme ještě neřešili. Rozumíme tomu tedy dobře, že brigádnice odeslala tržbu do EET, ale zapomněla předat účtenku kontrolorům z ruky do ruky? A jaký je další postup – přišla vám výzva k zaplacení pokuty? Určitě na to společně nějak přijdeme.

 5. Václav Ulmann says:

  Dobrý večer,prosím Vás o radu.Mám sortiment za 50,-Kč/ks.Jezdíme po trzích a poutich.Když mám”frmol”(jezdím sám),vytisknu několik učtenek dopředu.Ty potom předávám zákazníkům automaticky do tašky k nákupu.Nikdo mi nedokázal ani na eet lince,ani na fin.úřadu potvrdit,jestli je to ok.či nikoliv.Tisknu cca 5-15min.dopředu,když mám chvíli času.Všechny účtenky jsou platné.Podle zákona je nesmím vytisknout po platbě,ale před.Velice děkuji za pomoc.

  • EET Poradna EET Poradna says:

   Dobrý den, pane Ulmanne, váš postup je v pořádku. 🙂 Účtenku můžete vytisknout klidně i den předem. Ověříte si to na straně 27 nejnovější (4.) verze metodiky k zákonu o EET, kterou si prohlédnete zde.

   Jediné, co hrozí, je vytištění příliš velkého množství účtenek předem. Kdybyste totiž pravidelně stornoval účtenky, je možné, že by to úředníkům z finanční správy připadalo podezřelé a ptali se vás na to.

 6. Václav Ulmann says:

  Velice děkuji za informace a odkaz,kde je toto uvedeno.Učtenek predtišťuji jen několik,takže ke stornu ještě nedošlo,ale i tak jsem za to minulí týden dostal 6000,- pokutu a kontrolor tvrdil,že je to hrubé porušení,protože dostal účtenku vytištěnou v 11h23m a kontrolní nákup provedl v 11.30h.Ještě jednou díky,teď už se mám nač odvolat

Odpovědět

Your email address will not be published. Required fields are marked *